PASLANMAZ ÇELİK ENDÜSTRİYEL YER SÜZGECİ-MODEL XAK
PASLANMAZ ÇELİK ENDÜSTRİYEL YER SÜZGECİ-MODEL XAK
 • Kullanım yeri ve şartlarına bağlı olarak değerlendirilmek üzere, XAK endüstriyel yer süzgeçleri tamamen AISI 304 kalite paslanmaz çelik, tamamen AISI 316 kalite paslanmaz çelik veya AISI 304 ve AISI 316 malzemelerin karışımı olarak imal edilmektedir. AISI 304 ve 316 malzemelerin karışımı şeklindeki model "hibrid" olarak adlandırılmıştır.
 • XAK Model endüstriyel yer süzgeclerinde,üst ızgara olarak, takviyeli petek tipi, plaka tipi, lama merdiven tipi ağır petek tipi ve yivli petek tipi gibi farklı özelliklerde ızgaralar kullanılmaktadır.
 • XAK Model endüstriyel yer süzgecinde atık su tesisatından koku,böcek ve fare girişini önlemek için kullanılan "fare kilitli" sifon tertibatı ile katı atık parçalarının tesisata gitmesini engelleyen "fare kilitli" filtre tertibatı Başaran Paslanmaz tarafından hayata geçirilen detaylardır.
PASLANMAZ ÇELİK ENDÜSTRİYEL YER SÜZGECİ-MODEL XAK PASLANMAZ ÇELİK ENDÜSTRİYEL YER SÜZGECİ-MODEL XAK PASLANMAZ ÇELİK ENDÜSTRİYEL YER SÜZGECİ-MODEL XAK PASLANMAZ ÇELİK ENDÜSTRİYEL YER SÜZGECİ-MODEL XAK PASLANMAZ ÇELİK ENDÜSTRİYEL YER SÜZGECİ-MODEL XAK
STANDART ÖZELLİKLER
 • Çoğunlukla, AISI 304 kalite paslanmaz çelikten mamul endüstriyel yer süzgeci modelleri tercih edilmektedir. Ancak,kullanım yeri ve şartlarına bağlı olarak tercih edilebilen AISI 316 kalite veya AISI 304 ile AISI 316 malzemelerin karışımı olan "hibrid"modeller de standart ürünler olup, üretim programında yer almaktadır.
 • XAK Model endüstriyel yer süzgeci, atık su tesisatından gelebilecek koku, böcek ve farelerin geçişini önleyen sifon düzenlidir.
 • XAK Model yer süzgecinde uygulanan sifon düzeni "fare kilitli" özelliktedir.
 • Katı atık parçalarının atık su tesisatına girip tesisatı tıkamasını önlemek üzere sepet tipi ve kilitli yapıda filtre tertibatı mevcuttur.
 • XAK Model endüstriyel yer süzgeci atık su tesisatında olabilecek tıkanmalara kolayca müdahale edilmesine imkan verecek yapıdadır.
 • Argon-ark kaynaklı ve yekpare olarak imal edilen XAK yer süzgecinin montajı kolay olup, özel beceri veya alet gerekmez.
 • Her türlü atık su borusuna, adaptör ara parça kullanmadan, kolayca bağlanabilir.
   
ÜST IZGARA TİPLERİ
Takviyeli petek tipi(TP), Plaka tipi(PL), Lama Merdiven Tipi(MD), Ağır Petek Tipi(AP), Yivli Petek Tipi(YP) olarak adlandırdığımız ızgara tipleri XAK yer süzgeci ile uyumludur. Izgara tipleryle ilgili detaylı bilgiler "Paslanmaz Çelik Kanal Izgaraları-Mazgallar" başlıklı bölümde yer almaktadır.
İSTEĞE BAĞLI(OPSİYONEL) ÖZELLİKLER
 • ÖZEL ÖLÇÜLERDE ÜRETİM
  Standart ölçüde üretilen XAK endüstriyel yer süzgeci modelleri dışında, farklı yüzey ölçülerinde üretim mümkündür.
 • FARKLI ÇIKIŞ BORUSU BOYU
  Standart çıkış borusu boyları teknik bilgi tablolarında belirtilmiştir. İhtiyaç halinde, çıkış borusu boyu farklı XAK endüstriyel yer süzgeci üretilir.
 • FARKLI ÇIKIŞ BORUSU ÇAPI
  Paslanmaz çelik XAK endüstriyel yer süzgeçlerinin çıkış boruları uluslararası normlara uygun çaplardadır. Ancak, standart dışı bir bağlantı yapılması gerektiği taktirde, herhangi bir çapta çıkış borulu XAK endüstriyel ye süzgeci imal edilebilir.
 • PASLANMAZ Çelik BORU TESİSATINA MONTAJ
  Her ölçüdeki XAK model endüstriyel yer süzgeci paslanmaz çelikten yapılmış atık su boru tesisatına kaynaklı olarak monte edilebilir. Boru tesisatına kaynaklı olarak monte edilebilmesi için, XAK yer süzgeci kaynaklı birleştirmeye uygun özellikte imal edilir. Ayrıca, paslanmaz çelik kaynaklı boru tesisatı yapımında kullanılmak üzere, özel bağlantı elemanları imalat programımızda yer almaktadır.