Hakkımızda

BAŞARAN PASLANMAZ, et,süt,içecek,genel gıda,ilaç ve kimya tesisleri ile mezbahaneler,oteller, restaurantlar, fast food tesisleri,toplu yemek üretim tesisleri ve benzeri tesislerde, yapılan işlemler sonucu ortaya çıkan atık suyu toplayarak kanalizasyon sistemine göndermek amacıyla kullanılan drenaj kanalları, açık tip kanallar, slot tipi(armut) kanallar, mutfak kanalları, yer süzgeçleri, yer sifonları, yer giderleri üretmektedir.

Bu tesislerde ortaya çıkan atık suyun içinde bulunan askıda katı madde ile yağ ve gresin, genel kanalizasyon tesisine gönderilmesi hususunda yasal sınırlamalar uygulanmaktadır. Başaran Paslanmaz, bu sınırlamaları sağlamak üzere kullanılan katı atık tutucu ve yağ tutucuları da üretmektedir.                                    

Benzer ürünler olmaları nedeniyle, yağmur suyu toplama kanalları, banyo-hamam kanalları, çeşitli mekanlarda kullanılan süzgeçler gibi ürünler de Başaran Paslanmaz Firmasının üretim portföyünde yer almaktadır.                      
Paslanmaz çelik malzemelerden üretilen bahis konusu ürünler, Başaran Paslanmaz Firmasının ana iştigal konusudur.                                    
Bu ürünler,Başaran Paslanmaz İçin, ana iştigal konusunun yanında üretilen yan ürünler değildir!                                    
                                    
Başaran Paslanmaz, Boğaziçi Üniversitesi 1972 yılı mezunu makina yüksek mühendisi olan Rüçhan Başaran tarafından 1985 yılında "Başaran Paslanmaz Çelik Mutfak Sanayii" ünvanı ile kurulmuştur. Firma, endüstriyel mutfak tesislerinin projelendirilmesi ve imalatı ile birlikte, paslanmaz çelik drenaj kanalı, paslanmaz çelik yer süzgeci, paslanmaz çelik yağ ayırıcı gibi,o dönemde Ülkemizde fazla bilinmeyen ürünleri piyasaya sunmuştur. Bu ürünlerle ilgili terminolojinin ve standartların oluşmasında da büyük pay sahibi olmuştur.                                    
                                    
Başaran Paslanmaz, İstanbul Gaziosmanpaşada, mülkiyeti kendisine ait olan tesislerde faaliyetine 2005 yılına kadar kesintisiz devam ettikten sonra, 2005 yılında, halen faaliyette olduğu İkitelli Organize Sanayi Bölgesindeki tesisine taşınmıştır.                                    
                                    
Başaran Paslanmaz, bu dönemde "Başaran Paslanmaz Çelik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi" ünvanını alarak, paslanmaz çelik drenaj kanalı, yer süzgeci, kanal ızgarası ve yağ ayırıcı gibi ürünleri ana iştigal konusu olarak belirlemiş,bu ürünleri "euro-drain" tescilli markası ile piyasaya sunmaya devam etmiştir.                                    
                                    
Başaran Paslanmaz, halen İkitelli Organize Sanayi Bölgesindeki mülkiyeti kendisine ait tesislerde, ihtiyacı olan modern ve verimli makine parkı, bilgili ve tecrübeli personeli, araştırma-geliştirme-tasarım bölümleriyle ve mühendislik prensiplerini esas alarak, faaliyetlerini sürdürmekte, sektöre katkı sunmaya devam etmektedir.